logo

Doğum Yeri: Kanada.com

İletişim SSS Neden Kanada? Hizmetlerimiz Ana Sayfa
Neden Kanada?
Neden Kanada'da Doğum

Neden Kanada’da Doğum?

Kanada’da doğan her bebek, anne ve babasının uyruğuna bakılmaksızın, Kanada’ya giriş-çıkış ve Kanada’da yaşama zorunluluğu olmadan Kanada vatandaşı olur. Böylece, Kanada’ da doğum yoluyla vatandaşlık kazanan çocuğunuz Kanada’da eğitim, yaşam hakkı, çalışma ve sosyal güvence haklarını elde etmiş olur. Türk kimliğini çıkardığınız takdirde Türk vatandaşlığını da kazanacak olan çocuğunuz ileride ister Türkiye’de isterse de Kanada’da eğitim alma, çalışma ve yaşama haklarına sahip olacaktır.

Çocuğunuz 18 yaşını doldurduğunda anne, baba ve kardeşleri için oturma iznine başvurabilir. Böylelikle Kanada’da doğum yoluyla çocuğunuza kazandıracağınız vatandaşlık hakkı tüm aile bireylerine eğitim, yaşam, çalışma imkanları gibi bir çok avantaj ve imkan sunacaktır.

Kısacası Kanada’da doğum yaparak çocuğunuzun ileride karşılaşacağı eğitim, iş ve yaşam seçeneklerini fazlasıyla artırabilirsiniz. Kanada’da doğum yoluyla kazanılan vatandaşlık sayesinde çocuğunuzun eğitimi için dünyanın en iyi okulları, çalışmak içinse dünyanın en saygın şirketleri daha ulaşılabilir olur.
Detaylı bilgi için:
Kanada’yı Dünyanın ”En Yaşanılır” Ülkesi Yapan 10 Neden
Quality of Life
Best Countries Rankings
Hayat Kalitesinde Kanada 4 yıldır Birinci

Eğitim Avantajları

Kanada’da eğitim olanakları her seviye için dünya standartlarının çok üstündedir. 4 yaşından başlayarak anasınıfı, ilk ve orta öğretim tüm vatandaşlar için ücretsizdir. Ünivesiteler vatandaşlar için uygun fiyatlı olup, karşılıksız devlet bursu yada öğrenim kredisi almak mümkündür. Kanada eğitim sisteminde; ezberci olmayan, yorum yapabilen, herşeyi geniş bir çerçevede değerlendirebilen, özgüveni yüksek bireyler yetiştirilir. Kanada’da üniversiteye sınavsız giriş imkanı sayesinde Kanada vatandaşı olan çocuğunuz, ilk ve orta öğrenimini Türkiye’de tamamlasa bile, sınav stresi yaşamadan sağlıklı bir çocukluk dönemi geçirebilir.

Başta Toronto Üniversitesi olmak üzere, Kanada’daki 6 üniversite, dünya çapındaki üniversiteler sıralamasının ilk 100’ünde başı çekmektedir.
Detaylı bilgi için:
Ranking of Universities in Canada

Kanada’da doğum yaparak elde edeceğiniz vatandaşlık, çocuğunuzun bu eğitim olanaklarından faydalanmasını sağlayacaktır.

Eğitim Avantajları
Vizesiz Seyahat

Vizesiz Seyahat Özgürlüğü

Kanada pasaportu sahipleri dünyanın 171 ülkesine vizeye ihityaç duymadan veya kapıda vize alarak özgürce seyahat edebilmektedir. Kanada’da doğum yoluyla vatandaşlık kazanan çocuğunuz da hayatı boyunca dünyanın bir çok gelişmiş ülkesine vizeye ihtiyaç duymadan seyahat edebilmenin avantajlarına sahip olacaktır. Türk pasaportu sahiplerinin vizesiz seyahat edebileceği ülkelerle kıyaslandığında veya Türk vatandaşlarının vize isteyen ülkelere seyahat edebilmek için harcadığı zaman, para ve efor göz önüne alındığında Kanada pasaportu sahibi olmanın sağladığı özgürlük daha anlaşılır olmaktadır.

2017 itibariyle ülkeler arasında en güçlü pasaport 176 ülkeye vizesiz seyahat özgürlüğü ile Almanya’ ya aittir. Kanada bu listede 5. sırada, Türkiye ise 43. sırada yer almaktadır.
Detaylı bilgi için:
Vizesiz Seyahat Edilebilen Ülkeler
Dünya'nın en güçlü pasaportları
The world's most powerful passports for 2017

Kanada’da İş Olanakları

Kanada’da Avrupa ve Amerika menşeli de olmak üzere bir çok global şirket bulunmaktadır. Kanada’da doğum yoluyla vatandaşlık kazanmış olan çocuğunuz ister eğitimi Kanada’da isterse de Türkiye’de tamamlamış olsun bu şirketlerde kolaylıkla iş bulabilir. Düşük işsizlik oranı, global şirket sayısının fazlalığı ve bu şirketlerin yüksek hacimli çalışan ihtiyacı da çocuğunuza Türkiye’ye kıyasla çok daha fazla ve cazip olanaklar sunacaktır.

Kanada’da tüm şirketler ayrımcılık yapmadan, herkese eşit haklar sunmaktadır. İşverenler ve yöneticiler iş ve özel hayat dengesine büyük hassasiyet gösterir. Çoğu özel şirkette haftada 37,5 yada 40 saat calışılır. 2017’de çıkan yasalarla asgari ücretin aylık 2.500$ olmasıyla hayat standardı daha da yükselmiştir. Sosyal bir devlet olan Kanada’da işten çıkarılma durumunda 10 ay süreyle ayda 2.000$’a kadar işsizlik parası alınabilir. Doğum yapan anneler (dilerse babalar da) bir yıl ücretli doğum izni kullanabilir.

Yüksek yaşam standardı sayesinde çocuğunuz gelir kaygısı olmadan en keyif alacağı mesleği seçebilir.

Kanada'da İş Olanakları
Kanada Sağlık Sistemi

Ücretsiz Sağlık Sistemi

Kanada’nın çalışan, çalışmayan istisnasız tüm vatandaşlara ücretsiz olan sağlık sistemi dünya çapında ilk sıralarda yer almaktadır.
Detaylı bilgi için:
Top 10 Public Health Care Systems in the World

Kanada’da Doğum Fiyatları

Kanada’da doğum masrafları, orada bulunduğunuz sürece yaşayacağınız ev, seçeceğiniz doktor ve hastane gibi belli başlı parametreler doğrultusunda değişkenlik göstermektedir. Fakat Kanada’da doğum fiyatları, doğum yoluyla pasaport veren diğer ülkelere kıyasla en cazip olanıdır. Örneğin Amerika’da doğuma kıyasla yaklaşık %50 lik bir fiyat avantajı sağlar.

Fiyat konusunda ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz bizimle iletişime geçerek beklenti ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda en uygun fiyatları detaylarıyla birlikte alabilirsiniz.

Kanada'da Doğum Fiyatları

Copyright © 2017-2018 DogumYeriKanada.com | Her hakkı saklıdır | Powered by Ikosa